Współpraca z partnerami

Akademia Ogrodów (13.06.2018 r.)

 

Akademia Ogrodów to projekt realizowany przez C.H. OGRODY w Elblągu, nad którym Zakład Utylizacji Odpadów objął patronat w roku 2017 oraz 2018. W ramach projektu wzięły udział elbląskie przedszkola, a celem Eko Rywalizacji stała się zbiórka plastikowych nakrętek, udział w zajęciach edukacyjnych na terenie ZUO Elbląg, przygotowywanie prac z materiałów recyklingowych. Dzieci podczas finału brały udział w konkursach sportowych, rozwiązywały również testy ze znajomości zasad segregowania odpadów, na koniec nagrodzono laureatów.

 

 

 

Dzień Ochrony Środowiska z Bankiem Ochrony Środowiska (05.06.2019 r.)

 

 

 

Sprzątanie świata i Rekord Polski w Elblągu (20.09.2019 r.)

 

20 września 2019 r. Urząd Miejski w Elblągu wraz z ZUO Elbląg i innymi Partnerami odbyły się obchody 26 edycji „Sprzątania świata – Polska 2019” pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Celem akcji było zaangażowanie dzieci i młodzieży szkolnej w działania, dzięki którym nauczą się redukować powstawanie odpadów, a także jak być odpowiedzialnym konsumentem i w ten sposób chronić środowisko. Dzieci i młodzież skupiły się na sprzątaniu posesji przy placówkach oświatowych, skwerów, parków miejskich i terenów Wysoczyzny Elbląskiej. W trakcie spotkania z dziećmi na polanie w Bażantarni Elbląg zdobył Rekord Polski na najdłuższą lekcję ekologii. Starsi uczestnicy akcji wzięli udział w ekologicznej grze miejskiej pn. „Wielka tajemnica Małego Piekarczyka”, a przedszkolaki w zawodach sportowych. Na koniec uczestnicy pobili kolejny rekord na największy wzór kuli ziemskiej utworzony z ludzi. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni.

 

 

 

Śmieciarka Miecia (14.10.2019 r.)

 

Urząd Miejski w Elblągu zaprosił przedstawicieli Organizacji Odzysku Opakowań REKOPOL S.A. z wyjątkowym pojazdem do naszego miasta w celu przeprowadzenia akcji edukacyjnej nt. recyklingu i zasad segregowania odpadów. Pojazd wyposażony w specjalne materiały edukacyjne służył też dzieciom jako zjeżdżalnia. Podczas spotkania Prezydenta Witolda Wróblewskiego z mieszkańcami przy Centrum Rekreacji Wodnej DOLINKA przekazano 80 pojemników do segregacji plastiku, drobnych metali i kartoników po płynnej żywności.

 

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast