Elbląskie Dni Recyklingu i festyn dla elblążan (23.05.2026 r.)

„FESTYN GOZ nie marnuj, napraw, wymień” dla mieszkańców Elbląga i okolic już wkrótce – 23 maja 2026 r. (10:00 – 13:00) . Spotkamy się jak co roku na Placu Jagiellończyka, aby wymienić posegregowane odpady na rośliny, przynieść rzeczy używane w dobrym stanie, aby dać im drugie życie, weźmiemy udział w warsztatach recyklingowych i innych bezpłatnych atrakcjach. Szczegóły wydarzenia na plakacie.

Serdecznie zapraszamy na festyn!!!

ZASADY
wymiany posegregowanych odpadów tj. baterii, makulatury, opakowań z metalu, opakowań z tworzyw sztucznych, nakrętek, opakowań szklanych, kartoników po płynnej żywności i napojach oraz zużytej elektroniki na rośliny.

REGULAMIN

Posegregowane odpady można wymienić na punkty:
1) 1 kg zużytych baterii – 8 punktów,
2) 2 kg makulatury – 1 punkt,
3) 1 kg puszek aluminiowych lub stalowych – 8 punktów,
4) 1 kg opakowań z tworzyw sztucznych – 4 punkty,
5) 1 kg nakrętek – 10 punktów,
6) 1 kg opakowań szklanych – 1 punkt,
7) 1 kg kartoników po płynnej żywności i napojach – 4 punkty,
1 szt. sprzętu elektrycznego i elektronicznego: wielkogabarytowego np. lodówka – 10 pkt., drobnego – 5 pkt.)
2. Za każde 60 punktów można otrzymać upominek w postaci w postaci żywotnika, krzewu owocowego.
3. Za każde 30 punktów będzie można otrzymać upominek w postaci rośliny ozdobnej.
4. Za każde 10 punktów będzie można otrzymać upominek w postaci sadzonki warzyw, ziół.
5. Za zebrane punkty można otrzymać gadżety według zasad wskazanych przez ZUO sp. z o.o. podczas festynu.
6. Przyznane za odpady punkty można wymienić na rośliny tylko podczas festynu w dniu 23 maja 2026 r. w godzinach od 10:00 do 13:00.
7. Fundatorami nagród są organizatorzy i sponsorzy.
8. Nagrody są wydawane do wyczerpania zapasów.
error: Zawartość jest chroniona !!