X Elbląskie Dni Recyklingu

W sobotę 20 maja 2017 r. na Placu Jagiellończyka w Elblągu odbędzie się X edycja Elbląskich Dni Recyklingu, których celem jest edukacja mieszkańców w zakresie zasad segregowania odpadów komunalnych. Spotkanie pracowników ZUO Elbląg z mieszkańcami będzie okazją do przekazania odpadów selektywnie zbieranych przez cały rok.

W tym roku ZUO przygotowało kolejne niespodzianki, a mianowicie dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży. I tak dla maluszków oprócz dmuchanej zjeżdżalni, malowania buzi i jeżdżących koników będzie trampolina. Dorośli za posegregowane odpady co roku otrzymują za zgromadzone punkty rośliny oraz gadżety m.in. kubki i zabawki. Po raz pierwszy organizator festynu zaproponuje drzewka owocowe, które mamy nadzieję również będą cieszyły się zainteresowaniem, podobnie jak kwiaty ogrodowe, balkonowe i iglaki.

W ubiegłym roku Elbląskie Dni Recyklingu po raz pierwszy uatrakcyjniliśmy ofertą warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży. W tym roku ZUO Elbląg będzie kontynuować warsztaty w rozbudowanej wersji m.in. o stanowisko „Kilowaty zabawy” z użyciem zestawów demonstracyjnych odnawialnych źródeł energii (OZE). Poza tym na dzieci będą czekały puzzle XXL o tematyce ekologicznej, Koło fortuny z zagadkami m.in. dotyczącymi zasad segregowania odpadów, robienie świeczników ze słoików, biżuterii z odpadów itd. oraz całe mnóstwo nagród za udział w konkursach.

Tradycyjnie festyn wzbogacą występy artystyczne dzieci z placówek oświatowych oraz Centrum Tańca Cadmans.

Zachęcamy do udziału w Elbląskich Dniach Recyklingu, a przy okazji do nauki zasad segregowania odpadów. Życzymy całym rodzinom mile spędzonego czasu i zachęcamy do korzystania ze wszystkich zaproponowanych atrakcji.