Projekt w trakcie realizacji

MODERNIZACJA PSZOK w siedzibie ZUO Elbląg

17.02.2026 r. Gmina Miasto Elbląg otrzymała decyzję o przyznaniu dofinansowania na projekt pt. „Modernizacja punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Elblągu”, a 11 marca 2026 r. Prezydent Elbląga wraz z członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Robertem Turlej podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji elbląskiego PSZOK. Przy wsparciu unijnych funduszy powstanie m.in. Punkt Odbioru i Napraw, czyli miejsce, dzięki któremu używane rzeczy w dobrym stanie zamiast trafiać np. na składowisko będą mogły dostać drugie życie. To kolejny krok w stronę nowoczesnej i odpowiedzialnej gospodarki odpadami w Elblągu. Kwota 542 253,42 zł pochodząca z programu FEWiM Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur zostanie wykorzystana na inwestycje w zakresie:

✅ wymiany i dokupienia nowych kontenerów do deponowania posegregowanych przez mieszkańców odpadów w PSZOK,
✅ stworzenia Punktu Odbioru i Napraw – miejsca do wymiany i naprawy rzeczy używanych w celu wydłużenia ich cyklu życia,
✅ realizacji działań edukacyjnych dla mieszkańców jedenastu gmin.
Dzięki realizacji projektu mieszkańcy będą mogli oddać odpady, ale też bezpłatnie naprawić lub odebrać sprawne przedmioty w wyposażonym warsztacie. Stworzenie nowej infrastruktury edukacyjnej (ścieżka edukacyjna) na terenie ZUO wpłynie na jakość i efektywność edukacji, co przełoży się z kolei na osiąganie wyższych poziomów recyklingu w gminach, dla których ZUO prowadzi PSZOK.

 

 

error: Zawartość jest chroniona !!