MODERNIZACJA PSZOK w siedzibie ZUO Elbląg
17.02.2026 r. Gmina Miasto Elbląg otrzymała decyzję o przyznaniu dofinansowania na projekt pt. „Modernizacja punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Elblągu”, a 11 marca 2026 r. Prezydent Elbląga wraz z członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Robertem Turlej podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji elbląskiego PSZOK. Przy wsparciu unijnych funduszy powstanie m.in. Punkt Odbioru i Napraw, czyli miejsce, dzięki któremu używane rzeczy w dobrym stanie zamiast trafiać np. na składowisko będą mogły dostać drugie życie. To kolejny krok w stronę nowoczesnej i odpowiedzialnej gospodarki odpadami w Elblągu. Kwota 542 253,42 zł pochodząca z programu FEWiM Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur zostanie wykorzystana na inwestycje w zakresie:


