Finał XXV edycji Konkursu ZUO Elbląg (16.11.2021 r.)

16 listopada w siedzibie Zakładu Utylizacji Odpadów sp. z o.o. odbył się uroczysty finał XXV edycji „Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych” w roku szkolnym 2020/2021. W trakcie uroczystości nie zabrakło honorowych gości takich jak Wiceprezydent Elbląga Michał Missan, Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego Marek Pilichowski, członek Rady Nadzorczej ZUO sp. z o.o. Urszula Małek, pracownik Departamentu Edukacji Aleksandra Flakowska, przedstawiciel Fundacji na rzecz odzysku Puszek Aluminiowych RECAL Artur Łobocki. Honorowych gości i kadrę pedagogiczną przywitał Dyrektor ZUO Elbląg Andrzej Lemanowicz.

W części artystycznej spotkanie uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Elblągu nr 1 z klasy pierwszej oraz piątej. W inscenizacji oraz piosenkach pt. „Świat w naszych rękach” i „Ekorock” dzieci przekonywały, że odpowiedzialność za los naszej planety spoczywa na nas.

Podczas spotkania przekazano laureatom konkursu dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe, których fundatorami był Urząd Miejski w Elblągu, ZUO sp.  z o.o., Fundacja RECAL, firma Selmet z Elbląga, Fundacja REBA i REKARTON. Największymi wygranymi, którzy zajęli I miejsce za udział w konkursie okazali się w swoich kategoriach: Przedszkole nr 17, Szkoła Podstawowa nr 25 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu. Były też nagrody za II i III miejsce, Wyróżnienia Specjalne oraz Wyróżnienia, nagrody od sponsorów. W kategorii Edukacja ekologiczna zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia w kolejnej XXVI edycji.