Puchar Recyklingu 2018 (gala 29-30.11.2018 r.)

Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Elblągu po raz kolejny został wyróżniony w konkursie o Pucharu Recyklingu za działalność w roku 2017. W XIX edycji konkursu Spółka otrzymała następujące nagrody: Dyplom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz ze statuetką „Aktywni w Województwie Warmińsko-Mazurskim” Lider Recyklingu, a także wyróżnienie REKORDOWY KARTON za zbiórkę kartoników po płynnej żywności.

Puchar Recyklingu to konkurs miesięcznika „Przegląd Komunalny” wydawnictwa Abrys Sp. z o.o. z Poznania nagradzający gminy, przedsiębiorstwa, placówki edukacyjne i organizacje. To jedyne przedsięwzięcie, które od 2000 roku kompleksowo ocenia osiągnięcia w selektywnej zbiórce odpadów komunalnych i edukacji ekologicznej. Każdego roku finał konkursu odbywa się podczas prestiżowego Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment w Poznaniu, w roku 2018 r. wyjątkowo finał odbył się w Warszawie. Patronat honorowy nad uroczystością objął minister środowiska Henryk Kowalczyk, który osobiście powitał uczestników kongresu.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z gali wręczenia nagród w Warszawie. W imieniu ZUO Elbląg statuetki i dyplom odebrała Grażyna Gaza Prokurent Spółki.

Reportaż nt. ZUO Elbląg

15 maja 2016 r. w TVP 3 o godz. 15.43 w programie edukacyjnym „Glob – Magazyn Nowości Naukowych” wyemitowano reportaż Fundacji ProKarton nt. selektywnej zbiórki kartoników po płynnej żywności  w Zakładzie Utylizacji Odpadów sp. z o.o. w Elblągu oraz zakładzie Beskid Żywiec sp. z o.o. Elbląska spółka jest pionierem w dziedzinie zbiórki kartoników, stąd zaproszenie do udziału w filmie i nadanie tytułu „Aktywnego innowatora i edukatora w dziedzinie selektywnego zbierania kartonów po płynnej żywności”. Certyfikat został osobiście wręczony przez Prezesa Fundacji Prokarton Jana Jasińskiego na ręce Dyrektora ZUO Elbląg Mariana Wojtkowskiego.

W filmie wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego 12 w Elblągu